17 Yıllık Tecrübe

Çeltiksan Gıda

Çeltiksan Gıda Şirketimiz 2012 yılında Pirinç üretimi yapmak üzere gurubumuza eklenmiştir. İstanbul merkezli olup,fabrika Edirne’nin İpsala ilçesinde üretimini gerçekleştirmektedir.

20.000  alana kurulu olan fabrika, 6.000  kapalı, 14.000  açık alanı ile 5.000 ton çeltik depolama alanına sahiptir. Çeltiksan Gıda yıllık 30.000 ton çeltik işleme kapasitesine sahip olup, Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşları ile kısa zaman içerisinde çalışmalarına başlamış, kaliteli ürünleri müşterilerinin hizmetine sunmayı başarmıştır.

Uzun yıllardır çeltik ekimi ve fabrikacılık konusunda tecrübe sahibi olan firmamız, her zaman yeniliklere açık bir şekilde yeni projeler üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Çeltiksan Gıda pirinç üretimini Türk Gıda Kodeksinin belirlemiş olduğu spektiflerinin dışına çıkmayarak en titiz halde halkımızın sofrasına sunmaktadır. Kaliteli ürünlerimizi halkla buluşturmayı ilke edinmiştir. Teknolojinin üst düzey makinelerini kullanan tesisimizin 24 saatlik zaman diliminde çeltik işleme kapasitesi 150 tondur. Hijyen konusunda ve insan sağlığına gösterdiğimiz önem kapsamında titizliğimizi elimizdeki belgelerle kanıtlamaktayız. Şu anda HACCP ve TSE belgeleriyle faaliyet gösteren firmamız ISO 9001 kalite yönetme sistemi ile ticari faaliyetine devam etmektedir.

  • Email
    info@celtiksan.com.tr
  • Fabrika Adres
    Fevzi Çakmak Mah.Doğan Seyfi cad. No:86 Yeni Karpuzlu Beldesi, İpsala, Edirne

Saha Disiplini

İşimizle ve işimiz sonucu ürettiğimiz ürüne etki eden her türlü sürecin gerçekleştiği yer, iş sahasıdır. Bütün bu sahada, disiplinli hareket etmek ve profesyonel davranmak en önemli gerektir.
 

Değişime Açıklık

Sürekli değişen iş dünyası ve tüketici beklentileri içerisinde daha iyi hizmet verebilmek ve gelişebilmek adına değişime ayak uydurmalı ve değişimin yanında olmalıyız.

Vizyon & Misyon

Tüketicilerimizin sağlıklı yaşamına doğal ürünlerimizle katkı sağlarken, tedarik zincirimizdeki iş ortaklarımızla birliktelik içerisinde doğamızı korumak ve geliştirmek, sürdürülebilir ve geliştirilebilir tarım politikalarına katkı sağlamaktır.

Dünya’nın her köşesindeki tüketicilerimize güvenle tüketebileceği, lezzetini takdir edeceği, huzurla paylaşacağı doğal, sağlıklı ve leziz ürünler sunmaktır.

İpsala'da

Çeltiksan Gıda, ana merkezi İstanbul'da bulunmaktadır. Fabrikamız Edirne'nin İpsala ilçesinde üretimini gerçekleştirmektedir.

20.000 m²

20.000 m² alana kurulu olan fabrikamız, 6.000 m² kapalı, 14.000 m² açık alanı ile 5.000 ton çeltik depolama alanına sahiptir.

30.000 Ton

Yıllık 30.000 ton çeltik işleme kapasitesine sahip olup, Türkiye'nin önde gelen kurum ve kuruluşları ile çalışmaktadır.

Sortex

Optik ayırıcı sistem (sortex makineleri), renk esasına göre, ürün içerisinde olabilecek farklı renk ve şekildeki istenmeyen yabancı maddeleri belirleme ve ayıklama prensibine göre çalışır.

Taş Ayırıcı

Ürün yapısına göre özgül ağırlığı daha fazla olan taş, toprak, kum gibi yabancı maddelerin ayrılmasında kullanılır. Yüksek vakum kapasitesi sayesinde, hafif çöp ve toz alma özelliğine de sahiptir.

Pirincin Faydaları

Kolestrol içermez: Pirinç yemek sağlık için son derece yararlıdır çünkü zararlı yağ, kolesterol veya sodyum içermez. Dengeli beslenmenin ayrılmaz bir parçasını oluşturur. Pirinç dünyanın en çok kullanılan ve yenen gıdalarından biridir çünkü çok küçük miktarları bile insanları sağlıklı ve canlı tutabilir. 

Kan basıncı yönetimi: İçindeki düşük sodyum sebebiyle pirinç yüksek kan basıncı ve hipertansiyon sorunu olanlar için en iyi gıdalardan biri olarak kabul edilir.

Kanseri önleme: Esmer pirinç gibi, tam tahıllı pirinç de birçok kanser türlerine karşı koruma sağlayabilen çözünmez lif bakımından zengindir.

Pirinç Çeşitleri

Osmancık Pirinç
Baldo Pirinç
Cammeo Pirinç
Luna Pilavlık Pirinç
Baldo Kırık Pirinç
Jasmine Pirinç

7/24 ULAŞABİLİRSİNİZ

Merkez: (0212) 886 89 50

Atatürk Mahallesi, 2234. Sokak, No: 52, Kat: 2/B, Esenyurt / İstanbul